Shop : Eprom Adapter 2 x 32KB

Prijs :

7.50 euro

Beschrijving :

Shop : Eprom Adapter 2 x 32KB , gebruik 2 banken van 32KB in uw oude hardware.

2x32KB bank switching adapter
Eprom Adapter 2 x 32KB :

Heel veel oude apparatuur  maakt nog gebruik van Eproms om bv een driver of besturingssysteem te herbergen.
Voor veel van die retro apparatuur zijn vaak verbeterde of alternatieve versies van die firmwares of drivers uitgekomen, die al dan niet meer of andere functionaliteit bieden.
Helaas is het niet echt simpel om bijvoorbeeld 2 versies van een ROM in een systeem te hebben.
Vanaf nu wordt dat iets gemakkelijker met deze adapter, die maakt het mogelijk een 27C256 (32KB) Eprom te vervangen door een 27C512 (64KB) die dan opgesplitst is in 2 banken van 32KB.
Die 2 banken geven dus ruimte aan bv de originele firmware en een alternatieve versie naast elkaar.
Omschakelen tussem die 2 banken gebeurt dan dmv een jumper, of als je regelmatig wil switchen kan dat ook door middel van een schakelaar.

Eprom Adapter 2 x 32KB toepassingen:

Voor veel systemen die afhankelijk waren van Eproms om data te benaderen zou dit soort adapters uitkomst bieden.
Een aantal toepassingen :

Samplers en drumcomputers, ipv 1 bank geluiden per ROM kun je nu 2x32KB banken kwijt op dezelfde plek.
Commodore C128 , de optie rom is 32 KB, met deze adapter  heb je 2x32KB banken.
Controllers, veel scsi / ide controllers hebben een 27C256 als Bios , met deze adapter kun je 2 rom versies huizen.
En sinds kort is daar ook de Automotive toepassing weer bij gekomen, chiptuning met een Eprom.

Enfin, te veel toepassingen om ze allemaal op te noemen.

Eprom adapter voor 2x32KB banken
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Eprom Adapter 2 x 32KB
Average rating:  
 0 reviews

Reacties zijn gesloten.