Gotek : Vanaf nu wordt het nieuwe type Gotek geleverd.

Gotek Floppydrive Emulator

Vanaf NU : Nieuwe versie van de gotek  met AT32F415CBT7 chipset

Vanaf nu lever ik enkel nog de nieuwe versie van de Gotek Floppydrive Emulator uit.
Het is nagenoeg onmogelijk gebleken om nog Gotek's te vinden die gebruik maken van de oude chipset.
Nieuw model in dit geval betekent niet per definitie beter, maar een door schaarste afgedwongen wijziging in het ontwerp.
De nieuwste versie van de Gotek gebruikt een Artery MCU, om precies te zijn de AT32F415CBT7
Dat is een MCU die qua programmering sterk overeenkomt met zijn voorganger uit de STM32 lijn.

Wat betekent dat voor Flashfloppy : de gotek  met AT32F415CBT7 chipset

Het is niet echt iets heel vreemds dat met verloop van de tijd bepaalde onderdelen wijzigen in een opzet die voor een groot deel verder hetzelfde blijft. (Denk hierbij bijvoorbeeld aan auto's, computers, telefoons)
Maar wat heeft dit voor impact op de inzet van de Gotek floppydrive emulators zoals wij die nu kennen.

Voor de schrijver van Flashfloppy :
heel veel code aanpassingen en het testen daarvan in een zeer korte tijd, waar de ontwerpen en de testmodellen bij de fabrikant al lange tijd bekend waren is het voor de schrijver van Flashfloppy pas recent duidelijk geworden dat er een wijziging was en wat de impact van deze wijziging was.
Keir heeft dus in korte tijd zijn code aan moeten passen aan de nieuwe chipset, MAAR moest ook de oude chipset blijven ondersteunen, en dus was het niet simpel een paar kleine aanpassingen.
Verder heeft de nieuwe chip minder werkgeheugen (32MB) ten opzichte van de oude STM (64MB) en dus moesten er efficiency slagen op de code toegepast worden. (waar is de tijd van 640 kb oughta be enough 🙂 )

Gotek Printplaat met Artery Chip

PCB (Printplaat) van een Gotek Floppy Emulator

Wat betekent dat voor U : de gotek  met AT32F415CBT7 chipset

Als het goed is merkt u er niets of anders heel weinig van, het concept Gotek met Flashfloppy blijft onveranderd.
Maar zoals eerder aangehaald, veel aanpassingen in een zeer kort tijdsbestek en een eerste release van de ATF32 compatible firmware enkele dagen geleden, betekent dus ook een korte testperiode.
Er zijn tientallen combinaties en (exotische) stukken hardware die een Gotek gebruiken, dus er kan best ergens nog wel iets niet helemaal lekker gaan.
De Flashfloppy firmware kan eenvoudig via USB geupdate worden, zie hiervoor Dit Artikel, dus ook als er kinderziektes zouden optreden, kunnen die snel en simpel verholpen worden door een een Firmware upgrade.

Ik heb het volste vertrouwen in Keir, de auteur van Flashfloppy, en zijn achterban, en heb dus besloten direct te beginnen met uitleveren van het nieuwe type Gotek drive met Flashfloppy 3.24

links naar andere sites / pagina's

Bronnen :

De discussie omtrent de nieuwe Artery chipset op de github van Keir, de auteur van Flashfloppy.

De pagina met aankondiging van de chipsetwijziging op de website van Gotek Systems

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 2 reviews
Externe Gotek

I ordered it for my Amiga 600, and it worked great. The buzzer and rotary switch are a real plus, and cabling is minimal and easy to set up. Thanks a lot!

Top gewoon!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 10 reviews
Het werkt!

De Gotek floppy emulator als tweede drive in een NMS8250 gezet. Na wat gedoe met floppykabels die ik nog had (sommige hebben een dicht vakje in de connector, en voor drive 0 op een PC is de kabel getwist en dat werkte bij mij niet, ook niet met jumper MO) heb ik het werkend gekregen. Veranderen van jumpers was bij nader inzien niet nodig: alleen S1. Het inbouwen kostte wat schroefwerk. Bij de NMS8250 kun je het frontpaneel met drives eruit schuiven, na loshalen van wat connectors. Van onderaf kun je de Gotek dan met 4 schroefjes vastzetten, handig dat de gaatjes er al precies op de goede plek in zitten.

Duidelijk display, je ziet welk image je geselecteerd hebt, en kunt door submappen met images lopen. Bij formatteren of schrijven zie je de track en head.

Goede drive met 0.96

Wilde een gotek op de Acorn bbc master. Je moet wat dingen veranderen maar daarna werkt ie fantasties. Wat je moet veranderen is de jumper op de derde stand zetten deze staat nu op 2 als je em koopt. En in de FF.cfg even de rotary op Full zetten en het werkt prima met een acorn computer.

Ik heb dus de MSX versie maar denk dat andere versies ook zouden werken.

Ik ben zeer tevreden en had goed kontakt met verkoper die me zelfs aanrade om deze versie te kopen. Daarvoor 5 sterren.

Floppy emulator voor 8235

Fijn en goed contact gehad met Ed over de ombouw.

Uiteindelijk alles aan de praat gekregen. Wel gemerkt dat mijn 8235/39 een iets andere ombouw nodig had (1 draadje ipv 2).

Ook goed om te weten dat de ROM er vanuit gaat dat je een QWERTY toetsenbord hebt. Ik heb dus nu een AZERTY toetsenbord dat zich gedraagt als een QWERTY. Voor mij een bijkomend voordeel (gewoon toetsenbord stickers geplakt).

Super service

Alles werkt perfect. Super service!

msx

Supersnelle verzending en incognito aangekomen. Mijn man kon fijn prutsen aan zijn msx op 1e kerstdag. Bedankt!

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»
 

Reacties zijn gesloten.