Interne Gotek FDD Swap adapter voor de Atari ST
De 'mannen van Atari' hebben bezuinigd op interne connectoren op het moederboard van de Atari ST lijn, zowel voor de Floppy data kabel en de Floppy power kabel.
Deze zitten rechtstreeks aan het moederboard gesoldeerd en zijn in veel gevallen amper lang genoeg om tot de Atari Floppydrive te reiken.
Helaas is dit geen vast gegeven, sommige systemen hebben wel een langere kabel en de meeste dan weer niet.
Op de foto hiernaast zie je een getwiste kabel (gespliced zodat er minder lengte verlies optreed tijdens roteren en daardoor net genoeg lengte heeft zodat het past) en een powerkabel die reeds verlengd is.
Een heel vervelende bijkomstigheid is dat de IDC Connector op de Floppy drive ook nog eens 180 graden gedraaid zit.
Wil je dus een Gotek inbouwen dan zal je dus je kabel ook nog eens een halve slag moeten draaien zodat het bereik van deze nog kleiner wordt.
Om het mijn mede hobbyisten makkelijker te maken heb ik speciaal voor deze problematiek met de Atari ST i.c.m. een interne Gotek Floppy drive, een adapter ontworpen die deze problematiek aanpakt.
De kabel wordt getwist op de adapter, dus je steekt de floppykabel ongetwist op de adapter, en beide kabels zijn nu lang genoeg.
Met de Atari ST FDD Swap adapter ertussen is de kabel ruim genoeg en is twisten en verlengen niet langer noodzakelijk.
Je ziet op de foto hiernaast dat pin 1 (Rode lijn) van de Atari Floppy kabel rechts zit ipv links.
De Atari ST FDD Swap adapter is getest in zowel mijn STe ✅ alsook mijn STfm ✅, de Gotek Floppy drive werkt naar behoren.
Met deze adapter is het aansluiten van een Gotek in je Atari ST dan opeens een erg eenvoudig karweitje geworden en een fijne bijkomstigheid voor de puristen onder ons : het is zonder problemen weer eenvoudig omkeerbaar.
De Atari ST FDD Swap adapter is los of in combinatie met een gotek leverbaar.

Bijpassende artikelen
Submit your review | |
1 2 3 4 5 | |
Submit Cancel | |
fast delivery, product in total conformity with the order, careful packaging and a little attention always nice with a little Haribo sweet in the package 🙂 Thx a lot
Thanks for the great service and the great items. Just what I needed for my Atari!
It's a simple but essential interface that avoids inverting and twisting the floppy drive cable. Perfect.
Goed advies, snel verzonden, keurig verpakt en precies zoals omschreven.
Bought the Gotek floppycable swap extender to use a gotek internal in my Atari ST.
The floppycable is not long enough since it has to be rotated 180 degrees.
With this cable extender / rotator there is no need to twist the cable anymore. This idea deserves an Oscar 🙂












